چرا پلاستوفوم؟

خواص

پلاستوفوم (یونولیت)بیش از نیم قرن است که ماده منتخب مهندسین و متخصصین رشته های مختلف است که به دلیل تطبیق پذیری فنی بالا و عملکرد اثربخش و هزینه مناسب انتخاب شده است. به دلیل ویژگی های وزن سبک، استحکام، دوام، عایق حرارتی و جذب شوک وقیمت اقتصادی، به طور گسترده ای در محصولات با کارایی بالا استفاده می شود.
 

وزن سبک

پلاستوفوم (یونولیت) مواد بسیار سبک وزن است که با توجه به آن که از ~ 95٪ هوا تشکیل شده این موضوع تعجب آور نیست. این ویژگی باعث می شود برای استفاده در بسته بندی انتخابی ایده آل باشد.با توجه به کاهش وزن کل محصول و در نتیجه کاهش هزینه های حمل و نقل، مصرف انرژی برای سوخت حمل و نقل نیز کاهش می یابد و تولید گازهای گلخانه ای خودرو به حداقل میرسدکه این موضوع کمک به کاهش گرمایش جهانی است.
 

دوام و ماندگاری

دوام استثنایی از پلاستوفوم (یونولیت) بسته بندی و محافظ موثر و قابل اعتمادی برای طیف گسترده ای از کالاها را می سازد. ساختار سلولی پلاستوفوم (یونولیت) باعث می شود ابعادی پایدار داشته باشد و به همین دلیل گذشت زمان تاثیری بر کیفیت آن نخواهد داشت. همچنین پلاستوفوم (یونولیت) بی بو و غیر سمی است.
 

مقاومت در برابر رطوبت

پلاستوفوم (یونولیت) مواد سلول بسته است و به آسانی جذب آب نمیکند.عدم تغییر درخواص در شرایط مرطوب،پلاستوفوم (یونولیت)را ماده ای ایده آل برای محصولات سرمایشی نموده است. مقاومت این مواد در برابر رطوبت به طوری است که بالاترین نیاز های بهداشتی را تامین میکند. قابلیتپلاستوفوم (یونولیت)در مقاومت در برابر رطوبت نیز آن را برای استفاده در شناور ماهیگیری و شناورها دریاییمناسب نموده است. حتی زمانی که برای مدت طولانی در آب قرار گیرد خواصپلاستوفوم (یونولیت)شکل، اندازه، ساختار و ظاهر فیزیکی با کاهش اندکی در عملکرد حرارتی آنهمچنانحفظ خواهد شد.
 

راندمان حرارتی

راندمان حرارتی برتر درپلاستوفوم (یونولیت) باعث می شود برای بسته بندی هر محصول حساس به تغییر درجه حرارت ایده آل شود. محصولات محصور در ظروف پلاستوفوم (یونولیت) می تواند برای مدت طولانی در دمای بالا یا زیر شرایط محیطی نگهداری شده و از تغییرات ناگهانی درجه حرارت ناشی از حمل و نقل در مناطق مختلف آب و هوایی محافظت کند. مثالها عبارتند از محصولات تازه و غذاهای دریایی و همچنین دارویی و محصولات پزشکی.
 

جذب شوک

عملکردبسیار عالی پلاستوفوم (یونولیت)در جذب شوک آن را به اولین انتخاب برای بسته بندی در طیف گسترده ای از محصولات از جمله لوازم خانگی، محصولات الکترونیکی، کامپیوتر و مواد شیمیایی تبدیل نموده است.
 

تطبیق پذیری

پلاستوفوم (یونولیت) می تواند تقریبا به هر شکل و اندازه تولید شود، و یا می توان آن را به راحتی برش دادو شکل دلخواه را بدست آورد. پلاستوفوم (یونولیت) نیز در طیف گسترده ای از تراکم قابل ارائه است که طیف مختلفی از خواص فیزیکی ایجاد میشود.